Skutky: Ako šlo evanjelium do sveta (28 zamyslení pre celú rodinu)

Autor: Scripture Union Slovakia

Kategória:

Veríme, že rodiny sú miestom, kde sú deti duchovne formované úplne najvýraznejšie. Preto chceme týmto materiálom povzbudiť rodičov, aby spolu so svojimi deťmi otvárali Bibliu a študovali ju.

V tejto ďalšej knižke zo série Otázky a obrázky sme pre vás pripravili 28 zamyslení, ktoré vás prevedú celou biblickou knihou Skutkov apoštolov. Práve v tejto biblickej knihe sa dozvedáme, ako prví učeníci museli prekonávať prekážky, ktoré im stavali do cesty rovnakí ľudia, ktorí boli zodpovední za Ježišovu smrť. Spoločne sa naučíme o rozhodnutiach, ktoré prvá cirkev musela urobiť, keď sa rozhodovalo, či je dobrá správa o kráľovi Ježišovi skutočne pre všetkých, a uvidíme príbehy ľudí, ktorým evanjelium zmenilo život.
Zahĺbte sa do tohto fascinujúceho historického rozprávania spolu s deťmi vo vašej rodine a radujte sa spoločne, že evanjeliu nemohlo nič stáť v ceste k tomu, aby sa dnes hlásalo aj u nás.
Každé zamyslenie obsahuje prerozprávanie príbehu, ktorý ste si v danej časti Biblie mohli prečítať. Toto prerozprávanie môžete deťom čítať alebo sa ním iba inšpirovať a porozprávať ho deťom vlastnými slovami. Takisto tu nájdete otázky na spoločnú diskusiu, vysvetlenie niektorých slov, námet na tvorivú modlitbu a krátky pracovný list
pre vaše deti.
Súčasne s týmto materiálom sme vydali aj sériu lekcií pre besiedku, kluby či vyučovanie náboženstva. Ak vás tento materiál zaujal, môžete odporučiť vedúcim služby deťom vo vašom cirkevnom zbore, aby tento materiál používali, a môžete tak vašim deťom zdôrazniť dôležitosť tohto príbehu, o ktorom sa budú učiť v zbore aj doma.
Žehnáme vám Božiu blízkosť, keď budete spoločne otvárať Božie Slovo ako rodina.

V edícii „Otázky a obrázky“ vyšli tieto publikácie:
Evanjelium Marka – Otázky a obrázky
Evanjelium Marka pre deti – Otázky a obrázky
Evanjelium Marka pre deti – Pracovné listy

Prejsť do obchodu

Ďalšie materiály od Scripture Union Slovakia