13
DEC

Dátum: 13.12.2021 - 06.01.2022

Miesto: rôzne

Cena: zdarma

Organizátor: Scripture Union Slovakia

Propagačný materiál

Viac info

Vianočný chodník

Pozývame Vás na cestu do Betlehama. Sme veľmi radi, že sa s vami môžeme podeliť o bezplatný vianočný chodník do Betlehema, ktorý pripravila organizácia Truewaykids. Ďakujeme Radke Kulíšikovej, ktorá verne prekladá materiály do slovenčiny, a ďalší spolupracovníci aj do rómčiny.

Prvýkrát sme podobný “chodník” mali možnosť vyskúšať na Veľkú noc a podľa dostupných dát, na rôznych miestach Slovenka, prešlo touto cestou asi 600 mobilov. To tiež znamená, že oveľa viac ľudí si reálne cestu prešlo a vypočulo, nakoľko tieto cesty absolvovali spolu rodiny, detské kluby alebo besiedky.

V situácii, keď si nie sme istí, za akých podmienok a či vôbec sa budeme môcť stretnúť na predvianočných akciách alebo vianočných bohoslužbách, je to výborná príležitosť priniesť vianočný príbeh von za ľuďmi.

Ako to teda funguje?

Dvanásť obrázkov Vás prevedie od „Anjela, ktorý sa zjavuje Márii“ až po „Mudrcov“. Na obrázku je QR kód, po naskenovaní QR kódu na každom obrázku, je možné vypočuť si alebo pripraviť časť príbehu. Zvuk je vo formáte mp3 na zníženie využitia internetu tam, kde Wi-Fi nie je k dispozícii.

Celú cestu si stiahnete na stránke Truewaykids, obrázky zalaminujte a vyveste na školský plot, do parku, okolo fary, alebo na akékoľvek verejné miesto, kadiaľ predpokladáte, že pôjdu deti alebo rodiny. Ak chcete použiť verejné miesto, oznámte to majiteľovi, správcovi, alebo si vypýtajte povolenie.

Pošlite nám správu o tom, kde Vianočný chodník umiestnite,  na tomto mieste budeme zverejňovať zoznam, aby si Dobrú správu Vianoc mohlo vypočuť čo najviac ľudí na Slovensku. Informácie uverejníme aj na podujatí na facebooku.

Zoznam miest:

Pezinok, CZŠ Narnia, Komenského ul.

Svätý Jur, námestie

Nová Dedinka, ihrisko na Nábr. Čiernej vody

Chorvátsky Grob, ihrisko Lúčny koník, Čierna voda

Žilina, Lesopark Chrasť

Trnava, Bernolákov sad

Štrba, detské ihrisko pri pošte, obecný úrad

Bystré, areál pri Dreveňáku

Banská Bystrica, Lazovná ul, pri kostole ECAV

Očová, okolo kostola ECAV