Pôstne a Veľkonočné materiály pre rodiny a zbory (aktualizované)

Po dvoch rokoch, keď sme Veľkú noc museli prežívať online, sme veľmi vďační, že tento rok sa môžeme znova stretávať na spoločných bohoslužbách, besiedkach, detských kluboch, rodinných návštevách a pri rôznych kresťanských aktivitách.

Chceme Vám pripomenúť zdroje, ktoré máme v online knižnici už dlhšie, alebo ktoré sme využili počas pandemického obdobia.

Veľkonočná cesta

Materiály v online knižnici sú usporiadané do zložiek podľa témy a tie veľkonočné nájdete tu:

Veľkonočná knižnica Pracujem s deťmi

Minulý rok bola na niekoľkých miestach Slovenska nainštalovaná Veľkonočná cesta, ktorú môžete znova využiť, tú nájdete na stránke Truwaykids:

Video materiály

Ak pri vyučovaní radi používate Lego, tak pripomíname príbeh Emazských učeníkov z dielne King Kids Slovakia, ktorý nájdete na Youtube kanáli: https://youtu.be/XTnjsh2xS3c

Príbeh rímskeho stotníka si s deťmi pozrite tu: https://youtu.be/lhMYrq5yevo

Na Youtube kanále Cirkvi bratskej v Prešove nájdete medzi Detskými vystúpeniami aj videá s Braňom a Kamilou o pôste aj o Veľkej noci:

Príbeh o Troch stromoch aj s pesničkami pripravila Detská misia: https://youtu.be/4XRQBPSvmUA

Letáky, pohľadnice a materiály pre deti k Veľkej noci nájdete v ponuke Bratislavskej tlačovej misii: https://btm.sk/WP/kategoria-produktu/velka-noc/

Pôstne prechádzky – nový materiál

Novým materiálom na pôstne obdobie sú Pôstne prechádzky, ktoré sme pre Vás pripravili v spolupráci so Škótskou a Slovenskou biblickou spoločnosťou.

Tieto prechádzky sú vhodnou aktivitou na pôstne a veľkonočné obdobie pre rodiny, triedy, kluby, či jednotlivcov.

Je to súbor máp, ktoré majú jednu zvláštnu vlastnosť – nezáleží na tom, kam idete! Môžete ju použiť kdekoľvek. Stiahnite si jednu z našich ôsmich máp a vezmite si ju so sebou, keď pôjdete von na prechádzku. Na každej mape nájdete niečo na čítanie z Evanjelia podľa Marka, otázky na premýšľanie, hry na hranie a nápady na modlitby. Nemusíte si nič pripravovať vopred, stačí si stiahnuť mapu a vydať sa každý týždeň na jednu Pôstnu prechádzku!

Súbor ôsmich prechádzkových máp si stiahnete tu: https://kniznica.pracujemsdetmi.sk/sk/resource/postneprechadzky

Ako sa s deťmi modliť za situáciu na Ukrajine

V súčasnej situácii sa viacerí rodičia a učitelia pýtajú ako hovoriť s deťmi o vojne, alebo čo môžeme urobiť. Je toho veľa čo môžeme urobiť a konkrétne aktivity je najlepšie koordinovať lokálne s organizáciami a cirkevnými zbormi, ktoré majú informácie a kontakty. Čo môžeme robiť vždy a kedykoľvek je modlitba. Námety na tvorivé modlitby nájdete v knižnici Pracujem s deťmi a konkrétne námety na modlitby vám prinášame tu. Poďme sa spoločne, ako rodina, modliť za súčasnú situáciu. Použite tieto každodenné predmety ako výzvy a pripomienky k modlitbe.

Materiály v ukrajinčine

Do našich domovov, zborov a škôl prichádzajú deti z Ukrajiny a sme vďační za pribúdajúce materiály v ukrajinskom jazyku:

Letáky z Bratislavskej tlačovej misie

Biblické lekcie TrueWayKids

Biblické lekcie Detskej misie

Leták s biblickým pribehom Scripture Union Slovakia