Vedomosť sa nedá preniesť bez osobného vzťahu

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
Vedomosť sa nedá preniesť bez osobného vzťahu
/

Naším dnešným hosťom je Monika Mitanová, ktorá pôsobí na cirkevnej základnej škole Narnia, kde učí náboženstvo a je aj zodpovedná za hodnotový program školy.

V rozhovore sa s nami zdieľa o tom, ako obe tieto časti vyučovania zvládli na škole preniesť do online priestoru. Hovorila nám o tom, ako v prvej vlne prešli cez rýchlu fázu učenia sa toho, čo online funguje a nadšenia z toho, ako jednoducho si môžu napríklad volať zaujímavých ľudí do online debát. V druhej vlne však už čelili únave a pre deti bolo najdôležitejšie rozprávať sa osobne, ideálne v malých skupinkách.

Keďže školy sa už pred pár týždňami začali otvárať, Monika sa s nami podelila aj o jej prvé reflexie ohľadom práce s deťmi po pandémii. O tom, ako ich s citom a trpezlivosťou povzbudzovať v spomínaní si na to, ako interagovať v skupine, ako si všímať potreby iných, dokonca aj tých, s ktorými si nie sú najbližší.


Ďakujeme za vašu podporu! Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.