S5E9: Ako išlo evanjelium do sveta – Tabita

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E9: Ako išlo evanjelium do sveta - Tabita
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. Knižka obsahuje 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde sa vraciame naspäť k Petrovi, ktorý z Jeruzelame chodí do okolitých miest, kde začali vznikať malé spoločenstvá nových veriacich. V dnešnom príbehu ho vidíme, ako navštevuje Lyddu a Joppu, dnešný Lód a Jaffu.

Najprv ide do Lyddy sa stretáva s mužom, ktorý bol dlhodobo pripútaný na lôžko a oznamuje mu, že Kristus ho uzdravil. Peter potvrdzuje svoje svedectvo o vzkriesenom Kristovi jeho mocou. Dejú sa totiž rovnaké zázraky, aké sa diali, keď bol Ježiš na svete.

Peter káže evanjelium a hovorí, že Kristova moc je stále prítomná, živá a mocná. Ježiš potvrdzoval svoje slová mocnými činmi a teraz Kristov duch potvrdzuje Petrove slová rovnakými činmi.

V druhej polke príbehu Petra zavolajú do Joppy, kde zomrela žena, ktorá bola kľúčovou súčasťou miestnej kresťanskej komunity. Kristus cez Petra opäť koná a táto žena je zázračne vzkriesená. Všetci ľudia, ktorí to videli, sa obracajú k Bohu, o ktorom Peter svedčí.

Mladá cirkev tak naďalej zažíva predobraz toho, ako bude svet v Ježišovom obnovenom kráľovstve bez smrti, choroby a smútku vyzerať. Teraz to vidia čiastočne, ale keď sa mu odovzdajú, čaká ich tento svet večne.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.