S5E8: Ako išlo evanjelium do sveta – Filip

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E8: Ako išlo evanjelium do sveta - Filip
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. V tejto knižke nájdete 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde vidíme, že zlo vo forme prenasledovania kresťanov v Jeruzaleme prinieslo aj krásne veci. Ľudia, ktorí ušli z Jeruzalema išli napríklad aj do Samárie, presne ako to predpovedal Ježiš. Samária bola obývaná Samaritánmi, ktorých Židia nepovažovali za dostatočných a preto im nedovolovali prístup do chrámu.

Keď však do Samárie prišli kresťania so správou o Ježišovi, mnohí Samaritáni sa obrátili a aj tu vznikla nová cirkev. Na miestnych veriacich zostúpil Duch svätý rovnako ako v Jeruzaleme a potvrdili to aj apoštoli.

Už toto by bolo zázračné, keďže sme svedkami zaceľovania historických rán medzi Židmi a Samaritánmi vďaka evanjeliu. No náš hlavný hrdina, Filip, odchádza zo Samárie na púšť, kde stretáva etiópskeho eunucha. Pohanského muža, ktorý nemá nádej na to, aby jeho rod pokračoval. Takýto ľudia nemali prístup do chrámu, lebo boli chodiaca reprezentácia víťazstva smrti.

Nie však po Ježišovej smrti a vzkriesení. Filip eunuchovi vysvetlil proroctvo z Iziáša o tom, že v novom kráľovstve mesiáša môže aj eunuchovia žiť večne. A táto krásna správa je evanjelium, ktoré sa má rozšíriť až do končín zeme a meniť životy ľudí všade tam, kam sa dostane.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.