S5E7: Ako išlo evanjelium do sveta – Štefan

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E7: Ako išlo evanjelium do sveta - Štefan
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. V tejto knižke nájdete 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde sa pozrieme na dve časti príbehu Štefanovho života, ktoré sú opísané v Skutkoch. Najprv sa pozrieme na to, čo to znamená, že bol diakonom a prečo bola táto služba pre novovznikajúcu cirkev kľúčovou. Spoločenstvo Židov aj pohanov bolo revolučnou myšlienkou, ale vyžadovalo si to obrovskú zmenu myslenia. Túto výzvu mladá cirkev zvládla.

Po nej však nastala ďalšia obrovská výzva – skutočné prenasledovanie od židovských vodcov, ktorým sa život nových kresťanov a ich viera nepáčila. Počas nespravodlivého súdu, veľmi podobného tomu Ježišovmu, Štefan vysvetľoval Starý zákon tým, ktorí mu mali rozumieť najlepšie.

To ich rozzúrilo a Štefana to stálo život. No jeho skalopevné presvedčenie o tom, že Kristus je ten, na ktorého celý Starý zákon ukazuje je povzbudzujúce aj pre nás dnes.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.