S5E4: Ako išlo evanjelium do sveta – Petrova kázeň

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E4: Ako išlo evanjelium do sveta - Petrova kázeň
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. V tejto knižke nájdete 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde sa venujeme lekcii, ktorá je výnimočná. Petrova kázeň na Letnice sa totiž veľmi málokrát vyučuje samostatne a to je pre dospelých, nie to ešte pre deti. V dnešnej epizóde sa dozviete, ako pristupovať k lekciám o kázňach, ktoré nájdeme v Skutkoch.

V lekcii odporúčame zamerať sa na kazateľa – Petra a jeho premenu. Vidíme v priamom prenose, čo v jeho živote spravilo pochopenie evanjelia a naplnenie Duchom svätým. Zároveň rozoberáme hlavnú myšlienku kázne – vďaka Duchu svätému má každý človek, starý či mladý, priamy prístup k Bohu. To je možno pre naše deti samozrejmé, ale je skvelé im ukázať, že aj to je niečo, čo Ježiš dokázal svojou smrťou a vzkriesením – v Starom zákone to tak nebolo.

Ako sa tento príbeh učil vám? Napíšte nám vaše skúsenosti a tipy na to, čo vám fungovalo na sociálne siete alebo mailom na pracujemsdetmi@gmail.com

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.