S5E3: Ako išlo evanjelium do sveta – Letnice

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E3: Ako išlo evanjelium do sveta - Letnice
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. V tejto knižke nájdete 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

Dnes sa pozrieme na jeden z najznámejších príbehov zo Skutkov – Letnice. Známe príbehy sa niekedy učia ťažko, lebo deti majú pocit, že už vedia, čo sa v príbehu stalo. V tejto epizóde rozoberáme ako použiť známe príbehy na to, aby ste deťom ukázali, že Biblia je jeden príbeh.

Práve v príbehu Letníc nachádzame veľa spojitostí s príbehmi zo Starého zákona a je skvelé, keď deti pochopia práve tento hlbší rozmer toho, čo sa v tento deň v Jeruzaleme udialo.

V tejto epizóde vám Natália prezradí aj aké vizuálne pomôcky používala pri vyučovaní tohto príbehu.

Ako sa tento príbeh učil vám? Napíšte nám vaše skúsenosti a tipy na to, čo vám fungovalo na sociálne siete alebo mailom na pracujemsdetmi@gmail.com

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.