S5E15: Ako išlo evanjelium do sveta – K pohanom

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E15: Ako išlo evanjelium do sveta - K pohanom
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. Knižka obsahuje 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde sledujeme Pavlovu prvú misijnú cestu, to ako v každom meste, kam príde, zažije veľmi podobné situácie. Najprv prichádza do synagógy, aby dobrú správu o Ježišovi, ktorý je očakávaným Mesiášom, zvestoval miestnym Židom. Niektorí z nich sú nadšení, ale vodcovia synagóg väčšinou nie. Preto Pavlovi zabránia vstupovať do synagógy a jeho kroky následne vždy vedú k pohanom v danom meste. Hoci Židia očakávali Mesiáša, Ježiš prišiel zachrániť všetkých! Presne to sa Židom nepáčilo a tak sa všemožne snažili Pavla zo svojho mesta vyhnať.

Sledujte Pavla ako odvážne a neohrozene prichádza stále na nové a nové miesta, aby evanjelium mohlo ísť čo najďalej do sveta.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.