S5E13: Ako išlo evanjelium do sveta: Barnabáš

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E13: Ako išlo evanjelium do sveta: Barnabáš
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. Knižka obsahuje 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

Po Pavlovom obrátení ho čakala ťažká skúška – prijímu ho kresťania medzi seba? Mali množstvo dôvodov Pavlovej zázračnej zmene neveriť, predpokladať, že je to len ďalšia jeho pasca. Veď akoby sa kresťanom mohol stať niekto on.

Medzi kresťanmi bol aj muž menom Barnabáš a ten cirkev v Jeruzaleme presvedčil, že evanjelium môže zmeniť skutočne každého a za Pavla sa zaručil. To bol začiatok vzťahu a spolupráce medzi Barnabášom – obyčajným, verným kresťanom a Pavlom – Božím vyvoleným apoštolom.

Než však Pavol mohol začať vykonávať svoju úlohu, musel ešte dozrieť. Preto strávil niekoľko rokov vo svojom rodnom meste – v Tarze. Po čase jeruzalemská cirkev vyslala jedného zo svojich najvernejších – Barnabáša – aby išiel posilniť cirkev v Antiochii. Barnabáš sa rozhodol, že do tejto úlohy prizve aj Pavla, ktorý súhlasil. Spoločne teda začali budovať zbor v dôležitom prístavnom meste, kde ľudí nasledujúcich Krista prvýkrát nazvali kresťanmi.

Video spomínané v epizóde: https://youtu.be/tKDwNN03dvI?si=e_504lXETDlq5K2g

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.