S5E12: Ako išlo evanjelium do sveta – Pavlovo obrátenie

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E12: Ako išlo evanjelium do sveta - Pavlovo obrátenie
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. Knižka obsahuje 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

Táto epizóda je o jednej z najznámejších premien evanjeliom v celej Biblii – je o obrátení mladého farizeja Pavla, ktorý sa z obrovskej lásky voči svojmu Bohu a rešpektu voči jeho Zákonu nezastaví pred ničím. Je dokonca ochotný aj zabíjať. Vyberie sa teda do Damašku, aby tam zatýkal miestnych kresťanov – z jeho pohľadu rebelov voči Zákonu.

Na tejto ceste sa však Saul stretáva s Ježišom – tým, ktorého prenasleduje. A stretáva sa s ním spôsobom, akým sa Boh stretával s dôležitými postavami zo Starého Zákona, akými boli Mojžiš, Samuel či Šalamún. Saul pochopí, že sa stretáva so svojím Bohom. No ten sa mu predstavuje ako Ježiš. A toto je moment, kedy pochopí, že ten, ktorému slúži a ten, ktorého prenasleduje sú jedným.

Saul strávi tri dni v slepote, ožiarený božským svetlom, až kým za ním do domu v Damašku nepríde miestny kresťan Ananiáš, ktorého za Saulom posiela Boh vo videní. Ananiáš Saulovi vysvetľuje evanjelium. Po tom, ako Saul vyzná vieru v Krista, Ananiáš sa dotýka jeho očí. Skutky ďalej o Saulovi hovoria ako o Pavlovi a nazývajú ho jedným z apoštolov. Stretol sa totiž s vzkrieseným Kristom, ktorý mu dal úlohu v budovaní jeho cirkvi.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.