S5E11: Ako išlo evanjelium do sveta – Vyslobodenie z väzenia

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E11: Ako išlo evanjelium do sveta - Vyslobodenie z väzenia
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. Knižka obsahuje 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

Cirkev v Jeruzaleme sa dostáva do stále väčšieho nebezpečenstva, dokonca o život príde prvý z apoštolov – Jakub. Posmelení týmto úspechom, Židia zatýkajú aj Petra, ktorému tiež hrozí poprava a má sa udiať symbolicky v období Veľkej noci.

Zatiaľ čo je Peter vo väzení, cirkev sa modlí. Veria ale skutočne, že Boh môže Petra zachrániť? Presne o tom je dnešný príbeh. Petra totiž anjel zázračne vyvedie z väzenia, ale keď príde do domu, kde sa cirkev modlila, nechcú mu otvoriť dvere, myslia si totiž, že je to buď jeho duch alebo nejaká pasca.

Pán Boh však skutočne vypočul ich modlitby, napriek tomu, že veľmi neverili tomu, že by sa to mohlo udiať. Taký dobrý, štedrý a starostlivý je Pán Boh ku svojej cirkvi.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.