S5E10: Ako išlo evanjelium do sveta – Kornélius

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E10: Ako išlo evanjelium do sveta - Kornélius
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. Knižka obsahuje 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde sa dozvedáme o Božom konaní na dvoch miestach naraz. Boh oslovuje Petra v dome garbiara videním plachty plnej nečistých zvierat a výzvou, aby Peter jedol. Peter si myslí, že je to test a odmieta, hoci sa videnie opakuje trikrát. Na inom mieste zase Boh oslovuje rímskeho veliteľa Kornélia. Odpovedá na jeho modlitbu a hovorí mu, aby dal poslať po Petra, ktorý mu vysvetlí evanjelium.

Vo chvíli, kedy prídu Kornéliovi poslovia po Petra, ten konečne pochopí význam videnia. Boh ho posiela niesť svedectvo evanjelia do domu pohanov a nepriateľov Židov. Toto by malo byť pre Židov absolútne neprijateľné, no Peter poslúchne Božie volanie a skutočne Kornélia navštívi.

Kornélius bol muž, ktorý Boha hľadal a preto s radosťou prijal dobrú správu, ktorú mu priniesol Peter. Na to na neho aj celý jeho dom zostúpil Duch svätý. Sme svedkami obrovského posunu evanjelia, ukazuje sa, že skutočne môže meniť životy ľudí, bez ohľadu na to, z akého prostredia pochádzajú.

A to je dobrá správa, ktorú sa chceme spoločne učiť prinášať aj deťom.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.