Online dokážeme všeličo, ale blízkosť nám chýbala (s Tomášom Šipöczom)

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
Online dokážeme všeličo, ale blízkosť nám chýbala (s Tomášom Šipöczom)
/

Naším dnešným hosťom je Tomáš Šipöcz. Spolu s manželkou pôsobí vrámci YWAM a zastrešuje prácu King’s Kids a PreTeens s mladšími a staršími teenagermi.

PreTeens je program, ktorý lokálny zbor zorganizuje pre deti vo veku 11-12 ako prípravu na pubertu. Viac sa o tom dozviete na konci epizódy alebo na tomto linku.

King’s Kids je práca s mladšími a staršími teenagermi, ktorá sa skladá najmä z pravidelných víkendoviek. Práve tieto bolo treba v pandemickom období preklopiť do online formátu.

Tomáš nám porozprával o tom, ako sa s tým popasovali. Ako zápasili o dobrú kultúru aj formu a čo sa naučili. Dozviete sa praktické tipy ako zaujímavo využívať breakout rooms. Aj to, prečo bude práca s deťmi a teenagermi vždy lepšia naživo. Informácie aj program sa dajú spraviť online, no vzťahy a blízkosť sa tam vytvárajú oveľa ťažšie.

Tomáš nám predstavil aj výsledok práce samotných teenagerov – dva animované filmy s biblickou tematikou, ktoré nájdete na youtube King’s Kids. Autormi scenáru, produkčnými aj hercami sú samotní teenageri, s ktorými Tomáš s manželkou pracujú.

Tomáš nás poprosil aj o modlitby, povzbudenie, či praktickú pomoc pre jeho kolegov Sochorovcov, ktorých zasiahol požiar. Viac o tom, ako im môžete pomôcť nájdete tu.


Ďakujeme za vašu podporu! Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.