Dieťa potrebuje rodiča, rodič cirkev

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
Dieťa potrebuje rodiča, rodič cirkev
/

Našou dnešnou hosťkou je Katka Minaričová, mama dvoch chlapcov – teenagerov. Mladší z nich má aspergerov syndróm. Katka nám rozprávala o tom ako deti so špeciálnymi potrebami potrebujú mať zamestnané ruky, ale aj ako veľmi deti potrebujú prítomnosť rodiča – aj keď už nie sú úplne malé.

Cez túžbu zamestnať ruky svojich detí, Katka objavila Montessori pedagogiku, ktorá ju následne priviedla k vizuálnemu a dotykovému spôsobu rozprávania biblických príbehov Godly Play. Tejto metóde sme sa venovali aj na workshope pred rokom a na našom instagrame si môžete pozrieť aj krátku ukážku.

Katka nám takisto hovorila o tom ako veľmi cíti potrebu toho, aby si boli ľudia v cirkvi skutočne blízki a mohli si byť oporou. Takúto oporu potrebujú rodičia s deťmi so špeciálnymi potrebami, no vlastne aj úplne všetci rodičia.

Katka nám odporúčala dve knižky zamyslení, ktoré deťom zamestnajú mysle aj ruky:

Okruhy Zeme od Natálie Luptákovej a Mareka Markuša

Odkrývanie najväčšieho daru od Ann Voskamp

Ak ste ako rodičia pripravení spolu so svojimi deťmi rozmýšľať nad textom z Biblie, Katka odporúča lekcie k listom z Efežanom: Efezský denník

Knižka, ktorá Katke veľmi pomohla v jej vlastnom rodičovstve je The Life Giving Parent.


Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.

Ak sa vám tento podcast páči, budeme radi, keď ho budete zdieľať na sociálnych sieťach. Jeho tvorbu môžete podporiť na portáli ďakujeme.sk.