Online materiály pre prácu s deťmi – 3. časť

Nedávno sme oslávili trochu smutné výročie. Takto pred rokom sme všetku našu prácu s deťmi museli kvôli pandémii presunúť online. Keď sa však obzrieme za posledným rokom, okrem všetkého ťažkého, čo vidíme, sme aj veľmi vďační.

Toto obdobie totiž prinieslo veľkú snahu dostať sa bližšie k deťom aj online. Mnohí ľudia zapojili obrovské množstvo kreativity a výsledkom je nevídané množstvo online materiálov pre deti v slovenčine. Už dvakrát sme takéto materiály a inšpirácie pre vás zozbierali v predchádzajúcich článkoch – tu a tu.

S jesennou a jarnou vlnou pandémie vznikli ďalšie materiály, ktoré sme vám ešte nepredstavili, ale dnes prišiel ich čas. Nech sa páči.

Online besiedka

ECAV Stará Turá robí na svojom facebooku každý týždeň jednoduché 15-20 minútové videá pre deti, ktoré radi počúvajú príbehy z Biblie.

Videá s bábkami

Dva zbory sa rozhodli, že ich deti budú biblickými príbehmi sprevádzať skvelé bábkové osobnosti.

Zbor ECAV Dolný Kubín už rok na svojom youtube kanáli uverejňuje videá s Emou a Jakubom a nájdete tu aj niekoľko videí s detskými chválami.

V zbore CB Prešov zase Slovo deťom každý týždeň na youtube prinášajú Braňo a Kamila.

Detské piesne

Jedna skvelá rodina z CB Prešov skvelo slúži deťom na celom Slovensku tým, že nahrávajú známe detské piesne, ktoré si môžete spolu s nimi spievať aj vy – či už doma alebo na besiedke.

Veľkonočné inšpirácie

Pre všetkých, čo pracujú s najmenšími deťmi, je skvelým zdrojom web Trueway Kids, kde pravidelne pribúdajú nové lekcie. Ak ešte nemáte plán, čo robiť s vašimi deťmi cez Veľkú noc, určite si pozrite ich materiály. Nájdete tu aj veľknočnú cestu, ktorú viete vytlačiť a zavesiť na plot vášho domu, ihriska či školy. Jednoduchým naskenovaním QR kódu si každý okoloidúci môže vypočuť veľmi jednoduchý príbeh Ježišovej cesty na kríž. Vhodný pre deti od troch rokov, no svojou technologickou stránkou zaujme aj starších.

Záznam veľkonočného workshopu plného inšpirácií nájdete na našom youtube. Keď si na toto video kliknete, môžete si otvoriť jeho popis, kde nájdete zoznam jednotlivých segmentov a pustiť si len tú časť workshopu, ktorá vás zaujme.

Ďalšie veľkonočné materiály nájdete aj v knižnici nášho webu. Tu uverejňujeme aj materiály, ktoré nám posielate aj vy a ste ochotní sa s nimi zdarma podeliť. Nájdete tu lekcie, videá aj hry.