S5E6: Ako išlo evanjelium do sveta – Ananiáš a Zafira

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E6: Ako išlo evanjelium do sveta - Ananiáš a Zafira
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. V tejto knižke nájdete 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde sa rozprávame o veľmi nepopulárnom príbehu zo Skutkov, ktorý by sme deti radšej neučili – o Ananiášovi a Zafire, ich klamstve a treste zaň. Hoci tento príbeh pôsobí strašidelne, ukazuje nám, že Boh je aj v novom zákone ten istý Boh, ktorý je svätý a pred ktorým neobstojí žiaden hriech.

Takisto sa rozprávame o tom, že tento príbeh je oveľa menej o peniazoch a oveľa viac o pravde. A ako veľa nás tento príbeh o pravde môže naučiť. Pravda totiž nie je len o hovorení pravdivých faktov, ale aj o pravdivom pohľade do nášho vnútra. Možno, bude pre vás takýto pohľad na príbeh Ananiáša a Zafiry nakoniec zaujímavejším, než by ste si možno doteraz mysleli.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.