S5E5: Ako išlo evanjelium do sveta – Krásna brána

Pracujem s deťmi podcast
Pracujem s deťmi podcast
S5E5: Ako išlo evanjelium do sveta - Krásna brána
/

Ako išlo evanjelium do sveta je séria knižiek pre učiteľov alebo rodiny, ktorá vám pomôže sprevádzať deti celou biblickou knihou Skutkov. V tejto knižke nájdete 28 lekcií a v tomto podcaste by sme sa radi pozreli na každú z nich.

V tejto epizóde hovoríme o krásnom zázraku, ktorý sa udial pri Krásnej bráne. Chromý človek, ktorý nemal prístup do chrámu každý deň žobral od tých, ktorí do chrámu chodili. Mali predsa povinnosť starať sa o takých ľudí, ako bol on.

Keď však išli okolo Peter a Ján, ponúkli mu niečo iné. Uzdravenie v Ježišovom mene. Toto uzdravenie je veľmi dôležité, lebo to zjavne odkazuje na uzdravenia chromých ľudí, ktoré robil Ježiš v evanjeliách. Ukazuje to, že Peter a Ján skutočne pokračujú v Ježišovej misii na tomto svete. Hlavne to, ale ukazuje, že fyzické uzdravenie je menej dôležité, než to duchovné. Najväčšia vec, čo sa v tomto príbehu udiala, bola, že tento chromý muž mohol konečne vstúpiť do chrámu a chváliť svojho Boha.

V tejto epizóde sa rozprávame o tom, aké je niekedy ťažké učiť deti o zázrakoch a aké dôležité je ukázať deťom aj na hlbší problém, ktorý tento človek mal a akým spôsobom ho evanjelium premieňa a zachraňuje.

Ak knižku o Skutkoch ešte nemáte, môžete si ju veľmi ľahko objednať cez náš objednávkový formulár.

Ďakujeme za vašu podporu! Ak sa vám podcast páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak by ste náš podcast chceli podporiť aj malou finančnou čiastkou, môžete tak spraviť cez portál ďakujeme.sk.

Tento podcast je sponzorovaný organizáciou Scripture Union Slovakia a vyrobenú pre platformu Pracujem s deťmi.